integrace-osob-se-zrakovym-postizenim-mObčanské sdružení TREMEDIAS realizuje od 1. 2. 2013 projekt ESF OP LZZ financovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR pod registračním číslem CZ.1.04/2.1.01/91.00048 s názvem "Pracovní integrace osob se zrakovým postižením".

Partnery projektu jsou knihovny digitálních dokumentů v Praze, a to Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých a Mathilda.

Cílem projektu je začleňování osob s těžkým zrakovým postižením na trh práce prostřednictvím vzdělávacích aktivit s návaznou tvorbou nových pracovních míst v digitálních knihovnách.

Klíčovými aktivitami projektu jsou: motivační setkání, semináře orientace na trhu práce, pracovní diagnostika, rekvalifikace a tvorba nových pracovních míst pro osoby s těžkým zrakovým postižením, jenž jsou přizpůsobeny vzdělávacím a pracovně-integračním potřebám osob z cílové skupiny.

Do projektu vstupují osoby s těžkým zrakovým postižením, držitelé průkazů ZTP/P nebo ZTP, ve věkové kategorii 18-60 let, tj. osoby v produktivním věku.

Projekt má celorepublikovou působnost, je realizován v devíti krajích ČR: středočeském, jihočeském, plzeňském, libereckém, královehradeckém, pardubickém, jihomoravském, zlínském a moravskoslezském. V první fázi projektu, tj. období březen až květen 2013, se uskutečňují osobní motivační setkání členů projektového týmu s osobami z cílových skupin v jednotlivých krajích, na něž budou navazovat vzdělávací aktivity.

Projektový tým tvoří čtyři členové občanského sdružení TREMEDIAS a čtyři osoby z partnerských organizací, přičemž polovina projektového týmu je zastoupena osobami s těžkým zrakovým postižením, respektive nevidomými.

Přidanou hodnotou projektu je rozšíření potenciálu knihoven digitálních dokumentů. Osoby z cílové skupiny budou po absolvování vzdělávacích aktivit na svých nových pracovních pozicích zpracovávat tištěnou literaturu do digitální podoby, která bude následně zpřístupňována dalším osobám s těžkým zrakovým postižením.

 

zrakove postizeni 3 m     zrakove postizeni 2 m     zrakove postizeni 1 m

 

integrace-osob-se-zrakovym-postizenim

Joomla templates by a4joomla